![](https://argolidasport.gr/wp-content/uploads/2024/02/ScreenHunter-302.png)
Ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτριος Ορφανός βράβευσε την εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης εφήβων Κ17
Την εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης εφήβων Κ17 κατά την προετοιμασία της στο Κολυμβητήριο Ναυπλίου, βράβευσαν χτες ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτριος Ορφανός, καθώς και ο εντεταλμένος σύμβουλος αθλητισμού και υγείας Αθανάσιος Πανουτσόπουλος.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/424674029_698429935796357_870928329123301760_n-1024x690.jpg)
Η προετοιμασία της ομάδας εφήβων διεξήχθη κάτω από τις οδηγίες του ομοσπονδιακού προπονητή κ. Ηλία Μαχαίρα και του βοηθού ομοσπονδιακού προπονητή κ. Φώντα Μαρκόπουλου στους οποίους ο δήμαρχος Ναυπλιέων προσέφερε τιμητικές πλακέτες.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/424706244_698429915796359_7209590923107829139_n-1024x576.jpg)
Στην ομάδα υδατοσφαίρισης εφήβων Κ17 συμμετέχει και ο Ναυπλιώτης αθλητής του ΝΟΝ Παναγιώτης Χελιώτης.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/424785678_698429939129690_3229201650991692909_n-1024x576.jpg)
Η Εθνική ομάδα εφήβων Κ17, υπό τις οδηγίες των ανωτέρω προπονητών κατέκτησε αήττητη το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στην Τουρκία τον Αύγουστο του 2023. Η επιλογή του κολυμβητηρίου Ναυπλίου για την προετοιμασία της αποτελεί μια ακόμα επιβεβαίωση για τον ρόλο που μπορεί να παίξει ο υγρός στίβος της πόλης στην προετοιμασία των εθνικών ομάδων και διεθνών συναντήσεων.
![](https://argolidatv.gr/wp-content/uploads/2024/02/424975231_698430005796350_7920368806169603597_n-1024x576.jpg)
KOE NewsHellenic National Water Polo Team